TTÜs koolitatakse tervishoiuvaldkonna töötajaid targalt IT arendusi tellima!

Kutsume Sind Targa Tellija koolitusprogrammi!

Tarkvara tellijad ja kasutajad on sageli rahulolematud IT-arendajatega ning nende tehtud tööga. Tellijale näib, et arendaja ei mõista tema ootusi, arendajale näib, et tellija ei tea ise ka, mida ta tahab. Süsteeme tuleb arendamise käigus liiga palju ringi teha ning kui need lõpuks kasutajatele antakse, on rahulolematust palju ja süsteeme ei taheta kasutada.

Nende probleemide lahendamiseks kutsusid Connected Health klaster ja TTÜ Tervisetehnoloogiate Instituut kokku tervishoiuvaldkonna tarkvaratellijate ja -kasutajate ümarlaua. Ümarlaual leiti, et rahulolematus süsteemidega tuleb kolmest probleemide ringist:

  • Tööprotsessid, kasutajalood ja kasutajaliidese visandid vajavad tellijapoolselt palju põhjalikumat kirjeldamist;
  • Andmemudeli loogika peab määrama tellija, mitte arendaja;
  • Süsteemi kasude kommunikeerimine ning vastuseisu ületamine vajavad oluliselt rohkem tähelepanu ja juhtimist.

Ümarluaua kokkuvõtte leiad SIIT

TTÜ Tervisetehnoloogiate Instituudi E-meditsiini Keskuse juhtimisel on nende probleemide lahendamiseks rätseplahendusena koostatud koolitusprogramm tervishoiuvaldkonna juhtidele ja asjatundjatele, kes oma töös peavad osalema IT süsteemide lähteülesannete koostamisel ja tellimisel.

Selle praktilise koolituse läbinu saab teada:

  • kuidas kirjeldada oma organisatsioonis toimivaid tööprotsesse nii, et need teostuks Sulle sobival viisil;
  • kuidas valida välja õiged kasutuslood ning kuidas neid nii koostada, et nad pärast tegelikult teeks seda mida sooviti;
  • miks on tellijal, mitte arendajal vaja koostada kasutajaliidese esmased visandid ning kuidas seda kiirelt ja lihtsalt teha;
  • mis asi on loogiline andmemudel, kuidas seda koostada ja miks seda tööd peab tegema tellija, mitte arendaja;
  • kuidas hinnata ja põhjendada IT lahendusest saadavat kasu ning millised on 3 peamist kasu aspekti;
  • kuidas ületada kasutajate vastuseisu.

Koolitusprogrammi maht on kokku 60 tundi, millest 32h auditoorset tööd ja 28h iseseisvat tööd. Koolituse viivad läbi oma ala asjatundjad professor Peeter Ross ja Indrek Saul.

Koolituse lisainfo ning registreerimine on TTÜ Avatud Ülikooli kodulehel. Registreerimine on avatud kuni 11. septembrini 2017.

Connected Health klastri liikmetele kehtib soodushind 20%, lisades registreerides „Märkused:“ lahtrisse info klastrisse kuulumise kohta.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega