22.03.2021
Tehnopoli nõukogu uueks liikmeks sai Lauri Luik
Infotehnoloogia- ja ettevõtlusminister Andres Sutt nimetas Tehnopoli nõukogusse pikaajalise avaliku sektori kogemusega Lauri Luige. Tehnopoli tiim soovib Luigele palju edu ja jaksu uues ametis!
Lauri Luik on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis arvuti- ja süsteemitehnika magistrikraadiõppe. Tal on ka pikaajaline kogemus avalikus sektoris, olles kuulunud riigikokku aastatel 2007-2019 ning kohaliku omavalitsuse volikogusse 2002. aastast tänaseni. Hetkel tegeleb Luik roheettevõtlusega, arendades ettevõtet Cuploop, mis toodab korduvkasutatavate pakendite jaoks mõeldud automaate. Luige sõnul on tema jaoks oluline ühendada seni kolmes valdkonnas saadud kontakte ja kogemusi ning aidata sellega Tehnopoli edasi.
Luik selgitas, et Eestis on riigi väiksuse tõttu oluline teha valdkondlikku koostööd. “Tihtilugu on aga nii, et igaüks kipub tekki enda peale tõmbama, mistõttu ei teki sünergiat, sest igaüks peab ennast kõige tähtsamaks. Lõpuks jääb seetõttu ühise koostöövaimu rakendamine ära. Me oleme siiani juba päris kaugele jõudnud ning peame edasi vaeva nägema, et valdkondlikud tugiorganisatsioonid suudaksid pakkuda platvormi edasiviivaks koostööks,” selgitas ta.
Luik lisas, et samuti peab ta oluliseks sünergiat teaduse ja ettevõtluse vahel, millele viimasel ajal on üha enam tähelepanu pööratud. “Seda suunda on kindlasti vaja ka edasi arendada, et need väljundid oleksid nii akadeemikute kui ka eraettevõtjate jaoks veelgi konkreetsemad. Meil on vaja koolitada reaalse väljundiga spetsialiste, keda turg vajab. See olukord on läinud märkimisväärselt paremaks võrreldes ajaga, kui mina ülikooli lõpetasin – tol ajal oli tunda, et haridusasutustes koolitati palju inimesi, kel tihtilugu otsest rakendust ettevõtluses polnud. Sisuline õppetöö algas alles siis kui inimene ettevõttesse jõudis. See on osaliselt paratamatu ja loomulik, kuid samas on oluline, et väljund, mis ülikoolidest tuleb, klapiks paremini sisendiga, mida ettevõtjad vajavad. Samuti on oluline, et akadeemiline pool saaks endale partneriks ettevõtjaid, kes näiteks teatud õppekavasid rahastaksid – koostöö peaks olema vastastikkune. Siinkohal on jällegi Tehnopolil kui ettevõtluse, teaduse ja avaliku sektori puutepunktil oluline roll, “ sõnas Luik.