Tehnopol püüdis Latitude59-l pilke tehisintellekti fotokunstiga

Tehnopol püüdis Latitude59-l pilke tehisintellekti fotokunstiga

Eelmisel nädalal toimus Tallinnas idusektori suursündmus Latitude59 ja loomulikult olime meiegi kohal!  

Programm oli Tehnopoli jaoks seekord üsna tihe, kuna alustasime juba eelürituste päeval –  toimus Womenture konverents ja NATO DIANA demopäev – ning muidugi olime esindatud ka konverentsi põhipäevadel erinevatel lavadel.  

Latitude59 esimesel päeval lõi meie äriarenduse juht Martin Goroško kaasa SEB ja Innovatsiooniliidrite Klubi ühisel arutelul, kus räägiti sellest, kuidas korporatsioonidega koostööd teha ja milliseid vigu tasuks vältida.  

Tehnopoli tervisetehnoloogia valdkonna eestvedamisel toimus seminar, kus arutleti tehisaru ja andmete teemal. Vestlust modereeris Lise-Lotte Lääne, kes esindas Tehnopoli tervisetehnoloogia kogukonna liiget Soraineni, osalesid Priit Salumaa (Better Medicine) ja P J Łaszkowicz (Omnifi Foundation).  

Startup Inkubaatori ja NATO DIANA innovatsioonikiirendi juht Kadri Tammai modereeris pealaval vestlust, kus räägiti sellest, kuidas riigi suveräänsuse kaitsmine ja ettevõtluse arendamine saavad omavahel põimuda. Paneelis osalesid peaminister Kaja Kallas, Bolti asutaja ja tegevjuht Markus Villig ning ettevõtte Helsing kaasasutaja dr Gundbert Scherf

TalTechi ja Tehnopoli tervisetehnoloogia valdkonna koostöös toimus seminar sellest, kuidas tehnoloogia on muutmas tervishoiusektorit ja milliseid uuenduslikke lahendusi on Skandinaavia riigid juba rakendanud. Mõtteid jagasid ka meie kogukonna liikmed Dermtest, keda esindas Priit Kruus, ja HeBa, keda esindas Ain Aaviksoo. Ülevaate Tehnopoli tervisetehnoloogia kogukonna tegemistest tegi Paulin Jürjens

Meie boksis sai lähemalt tutvuda nii Tehnopoli erinevate tegemistega kui ka NATO DIANA plaanidega. Meil oli kaasas ka fotoboks, kus iga soovija sai teha ühe – või mitu –  pilti, millele omalt poolt lisas vürtsi tehisintellekt. Muide, konverentsi ajal tehti meie fotoboksis ligi 2000 pilti, nii et tõenäoliselt nägid nii mõndagi neist oma sotsiaalmeedia uudisvoos! Tervitame siin kohal Eesti ettevõtet Portrai, kes seda lahendust pakkus. 

Pitching laval astusid seekord üles nii Startup Inkubaatori kui ka NATO DIANA innovatsioonikiirendi tiimid. Oma lahendusi esitlesid:

  • Lawato arendab AI-põhist pilvetarkvara, mis võimaldab õiguse valdkonnas toimetavatel ettevõtetel tõhusamalt töötada ja aega säästa. 
  • Bebo (Startup kiirendi) arendab Eestis innovaatilist virtuaalset assistenti, mis on spetsialiseerunud toidukaupade hindade võrdlemisele, aidates klientidel leida kõige soodsamaid ostuvõimalusi suurimate e-poodide seas. 
  • PhishBite (Küberkiirendi) arendab SaaS-kujul pidevalt või pikema aja vältel toimuvat andmepüügi simulatsiooni, mis kasutab tekstiloome tarkvara ning võimaldab koguda automaatselt tagasisidet kliendi andmepüügi turvalisuse kohta. 
  • Holocrow (Startup kiirendi) arendab unikaalset videotehnoloogia ja pilditöötlusplatvormi, mis võimaldab klientidel ühendada oma paigaldatud jälgimiskaamerad väljundite analüüsimiseks. 
  • Livful (Startup kiirendi) toodab nulljalajäljega väikemaju. 
  • GaltTec (DIANA) toodab patenteeritud tehnoloogial põhinevaid kütuseelemente ja kütuseelemendimaterjale, mis on erakordselt väiksed ja võimsad võrreldes teiste turul olevate tehnoloogiatega. Muide, GaltTec on ainus Eesti ettevõte, kes DIANA kiirendisse valiti. 
  • Anzen (DIANA) pakub täieulatuslikke küberturvalisuse teenuseid ja konsultatsioone sektoritele nagu farmaatsia ja kriitilise tähtusega taristud. Nende tehnoloogia aitab kaitsta tundlikke või salastatud andmeid, tagades info turvalisuse ja andmete suveräänsuse tulevikuks. 
  • GIM Robotics (DIANA) arendab kulutõhusat lokaliseerimislahendust soomukitele, mis tegutsevad GNSS-häiretega keskkondades. 
  • Dronetag (DIANA) tegeleb uue generatsiooni segamatute ja tuvastamatute süsteemide väljatöötamisega, mis tagavad droonide liikluse turvalise ja tõhusa juhtimise. 
  • Goldilock (DIANA) on välja arendanud patenteeritud küberturvalisuse tööriista kriitiliste varade ja andmete kaitseks. 
  • IceWind (DIANA) toodab kompaktseid vertikaalteljelisi tuuleturbiine telekommunikatsiooni tornidele, kaugilmajaamadele ja muudele rakendustele, mis vajavad katkematut toiteallikat. 
  • REVOBEAM (DIANA) keskendub energiatõhusate, vastupidavate ja madala hinnaga antennide arendamisele. 
  • Avoptics (DIANA) toodab fiiberoptilisi, fotoonilisi, elektrilisi ja elektroonilisi lahendusi karmidesse keskkondadesse, sealhulgas kosmosesse ja kaitsevaldkonda. 
  • Lobster Robotics (DIANA) arendab autonoomseid, kergeid ja kuluefektiivseid allveeroboteid merepõhja pildistamiseks, võimaldades kvantitatiivseid ülevaateid visuaalse kaardistamisega. 

Latitude59 pitching-võistlusel jõudsid viimase viie hulka meie tervisetehnoloogia kogukonna liige Siffi ja NATO DIANA innovatsioonikiirendis osalev GaltTec. Viimane sai võistlusel investoritelt 100 000 eurot.  

Lõppes ka Swedbanki, TalTechi ning teadus- ja ärilinnaku Tehnopol loodud fondi Prototroni kevadine voor ja ettevõtted esitlesid oma lahendusi. Rahastuse said: 

  • TraynMe, kes aitab 3D- ja videomeedia renderamiseks kasutada üle võrgu välist arvutusvõimsust. Toetus 10 000 eurot ja 1500 eurot juriidilisi teenuseid.  
  • Sciflux, kes hakkab tootma veretestidel baseeruvad Alzhaimeri tõve ennetustehnoloogiat. Toetus 15 000 eurot ja 1500 eurot juriidilisi teenuseid.  
  • Audiocat, kes toodab vaegnägijatele nutimänge. Toetus 15 000 eurot ja 1500 eurot juriidilisi teenuseid.  
  • ILUS Bike, kes ehitab modulaarset jalgratast rendiettevõtetele. Toetus 35 000 eurot ja 1500 eurot juriidilisi teenuseid. 

Järgmisena on võimalik meiega kohtuda Tehnopoli suvepäeval, mis toimub 13. juunil. Pane end siin kirja ja linnakus näeme! 

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega