21.02.2023
Suure potentsiaali ja mõjuga idufirmad, kel tasub silma peal hoida – Startup Inkubaatori uus voor alustas!
Äsja startis Tehnopoli Startup Inkubaatoris järjekorras juba 8. kohort, mille muudab eriliseks see, et tegemist on esimese ainult mõjuettevõtetele mõeldud vooruga. Vooru pääsesid vaid need idufirmad, kelle mõjuefekt on kasvupotentsiaaliga sama tähtis või veelgi tähtsam. Nende tootel või teenusel on laiem ühiskondlik mõju ja nende eesmärgid ühtivad ÜRO poolt seatud ülemaailmsete säästva arengu eesmärkidega.
Värskelt kokku pandud mõjukohort kohtus Startup Inkubaatori traditsioonilises metsalaagris, kus lisaks ühisele ajaveetmisele toimus ka mitmeid kasulikke koolitusi. “Ettevõtlus on maraton, mitte sprint!”. Nii juhatas esimese päeva sisse Tehnopoli pikaaegne võtmementor, sariettevõtja ja investor Raido Pikkar, kelle koolitus keskendus kliendikeskse mõjuettevõtluse arendamisele.
Teisel päeval viis Aleksander Gansen läbi põneva koolituse “Startupi meeskond ja selle arendamine,” mis põhines Ganseni isiklikel kogemustel läbi tõusude ja mõõnade iduettevõtluse maailmas. Mõjuekspert Jaan Aps tutvustas ettevõtetele “Mõju ja mõju mõõdikute” koolitusel SDG-de ja ESG imelist maailma.
Mõjuettevõtete vooru toetab nii nõu kui jõuga LHV Pank. LHV poolt panustavad programmi ESG/jätkusuutlikkuse mentorid, kes annavad oma parima, et levitada teadmisi ettevõtluse ühiskondliku ja keskkondliku mõõtme kohta.
Siin nad on, sebra-potentsiaaliga idufirmad, kelle tegemistel soovitame silma peal hoida!
- Roadly ühendab kliendid, kohalikud karjäärid ja piirkondlikud transpordipartnerid ühte rakendusse, et kliendid saaksid mõne hiireklõpsuga osta materjale lähedalasuvatest karjääridest. Tellimine on võimalik 24/7 ning hinnakujundus on automatiseeritud ja läbipaistev.
- Rikardia tutvustab erinevaid kehapõhiseid praktikaid ja viib kasutajad kokku neile sobivate praktikutega. Rikardia aitab kiirelt valida ja broneerida sobiva sessiooni või paketi.
- Willuwalk on mobiilirakendus, mis on loodud lapsevanemaid ühendama ning neid rohkem liikuma motiveerima. Äpp võimaldab lapsevankriga jalutades mugavalt teiste lapsevanematega kohtuda ja suhelda ning innustab rohkem liikuma, loosides auhindu enim jalutanud kasutajate vahel. Willuwalk loob lapsevanemate ümber kogukonna, toetades seeläbi (värskete) lapsevanemate vaimset tervist.
- KideoCall aitab videokõne vahendusel välismaalastel ja mitmekeelsetel peredel arendada eelkooliealiste emakeele või kohaliku keele ja kultuuri sidet emakeelt kõnelevate treenerite ja eakaaslastega.
- EatB4 on andmevahetusplatvorm, mis aitab päästetud toidul jõuda abivajajateni suuremas koguses ja väiksematega kuludega.
- SUTU arendab pilliroost pangakaarti fossiilse materjali vähendamiseks ja seeläbi täita ESG eesmärke kohaliku biopõhise allikaga.
- Tammetriinu toodab ja müüb laste (kõne)arengut toetavaid vahendeid ning viib läbi koolitusi ning nõustamisi.
- TAIM soovib muuta väikeaednike taimekasvatuse lihtsaks ja efektiivseks. Nad arendavad äppi, mis on justkui aed kasutaja taskus – oma profiilile saab lisada taimi, lugeda nende kohta ja äpp saadab kasutajale meeldetuletusi, kui on aeg taimi väetada, kasta, oksi lõigata, talveks katta.
Nende ja Startup Inkubaatori kasvuprogrammis eelnevalt osalenud idufirmadega saab lähevalt tutvuda meie idulugude sarjas. Idulugude sarja lood leiad siit.