Robotiseerimise otstarbekus ettevõttes ja robotite ratsionaalne valik – Tartu
- 26.10.2021
- 13:00
- -
- 15.11.2021
- 17:00
TalTech — Tallinna Tehnikaülikool, Ehitajate tee 5, 12616 Tallinn, Harju maakond
Neljast moodulist koosneval AIRE robootikakoolitusel saavad väikse ja keskmise suurusega tööstusettevõtted infot robotite kasutamise eesmärkidest, võimalustest ja otstarbekusest erinevates rakendusvaldkondades (keevitamine, koostamine, tööpingi teenindus, pakkimine, teisaldamine, lihvimine, poleerimine jms). Tutvustatakse erinevaid mudeleid ja meetodeid, mis hindavad robotiseerimise asjakohasust ettevõttes.
AIRE robootikakoolituse neli moodulit toimuvad ajavahemikus 26.10–15.11.2021. Koolituste sari koosneb sissejuhatavast moodulist (26. oktoobril veebis), kahest praktilisest 4-tunnisest moodulist (3. ja 10. novembril füüsilise “klassiruumi” koolitusena) ja viimane 4-tunnine moodul veebikoolitusena (15. novembril).
Koolituse teemad:
1. moodul Robotiseerimine ettevõttes – vajadused ja väljakutsed
2. moodul Robotiseerimise otstarbekuse analüüs
3. moodul Robotite ratsionaalse valiku ülesanne
4. moodul Robotiseeritud töökoha integratsioon tootmissüsteemi ja tulemuslik kasutamine
Koolitajaks on pikaajalise kogemusega valdkonna ekspert Jüri Riives IMECCist.
26. oktoobri koolitusel jagab oma pikaaegseid kogemusi ka Flagmore AS – suurim klaasplastist lipumastide valmistaja.
Koolitus on osalejatele tasuta, aga vajalik on eelnev registreerimine. Palume registreeruda 22. oktoobriks 2021. Enne esimest koolitust 26. oktoobril palume osalejatel täita digiküpsuse hindamise ankeedi, mille lingi saadame pärast registreerumist e-postile. Samuti saadame koolitusele registreerunutele detailse koolituskava, koolituse online lingid ja füüsiliste koolituste toimumiskohad.
Eeldame, et registreerunud osalevad kõigis koolituse moodulites. Koolituse neljast moodulist võivad osa võtta registreerunud ettevõtte erinevad töötajad. Ühest ettevõttest võib osaleda ühes moodulis maksimaalselt 2 osalejat.
Koolituse sihtgrupiks on tööstusettevõtete juhid, arendusjuhid, tootmisjuhid, meistrid ja roboti tehnikud.
Robootikakoolitusel omandatavad teadmised, mida saab rakendada enda ettevõttes:
– Teadmised robotiseerimise otstarbekuse hindamisest ettevõttes
– Võrdlusmoment tööstusrobotite ja koostöörobotite kasutamise otstarbekusest
– Oskus leida lahendus sobiva roboti valikust olenevalt tööülesandest (enda ettevõtte näitel)
– Teadmised robotiseeritud töökoha kavandamisest oma ettevõttes
– Oskus robotiseerimise riske hinnata ja neid tasakaalustada oma ettevõttes
– Teadmised töö soorituse tulemuslikkuse hindamisest
Koolitus on osa Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi toetatavast projektist “AI & Robotics Estonia” (AIRE). Eestisse on loomisel tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE, mis pakub info- ja koolitusteenuseid tehisintellekti ja robootika vallas, tarkvarade ja tehnoloogiate testimisi ettevõtetes ja tuge rahastamise leidmisel. AIRE keskus on loomisel Euroopa Liidu EDIH (European Digital Innovation Hub) programmi toel – kokku luuakse Euroopasse 200 sarnast keskust. AIRE konsortsiumi veab Tallinna Tehnikaülikool. Partneriteks on Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool, teadus- ja ärilinnak Tehnopol, Tartu Teaduspark ja IMECC OÜ. Koostööpartneritena kaasatakse erialaliitusid, klastreid, kaubanduskoda, telekommunikatsioonifirmasid, IT- ja elektroonikafirmasid, robotitootjaid jne.