NATO DIANA uus voor ja väljakutsed avalikustatakse juuli esimesel nädalal

NATO DIANA uus voor ja väljakutsed avalikustatakse juuli esimesel nädalal

Eelmisel aastal kandideeris NATO DIANA innovatsioonikiirendisse üle 1300 ettevõtte, kellest 44 võeti vastu ning neist 9 valiti DIANA Eesti kiirendisse. Kui mullu otsiti uudseid tehnoloogilisi lahendusi kolmele väljakutsele, siis sel korral avalikustatakse viis väljakutset ning vastu võetakse suurem arv ettevõtteid. 

Eelmise aasta väljakutsete katusteemad olid energeetika, side ja kommunikatsioon, tuvastamine ja seire. Samad katusteemad saavad olema ka sel aastal, kuid neile lisandub kaks täiesti uut teemat. Kui sinu ettevõte eelmisel aastal kiirendisse ei pääsenud, siis tasub sel korral kindlasti uuesti proovida. 

Kiirendisse on oodatud iduettevõtted üle kogu alliansi, kes arendavad tehnoloogiaid, millel on rakendusvõimalusi nii tsiviil- kui kaitsesektoris. Kõik kiirendisse pääsenud ettevõtted saavad 100 000 euro suuruse grantrahastuse, parimatel on võimalik lisaks saada veel kuni 300 000 eurot. Lisaks juurdepääs enam kui 180-le testkeskusele, kaitse- ja ärivaldkonda ühendav programm ning tippmentorite võrgustik üle alliansi. 

DIANA kiirendi eesmärk on toetada süvatehnoloogia iduettevõtteid, mis panustavad riiklikku julgeoleku ja kaitsevaldkonda, viies kokku andekad innovaatorid ning uute tehnoloogiate lõppkasutajad. Kiirendi võimaldab nii Eesti kui teiste NATO liikmesriikide iduettevõtjatel arendada oma toodet ja ärimudelit ning leida koostööpartnereid alliansi ülesel kaitseturul, mis on tavapäraselt suletud ja kõrge sisenemisbarjääriga. 

NATO DIANA järgmine taotlusvoor ja järgmised kaitsevaldkonna jaoks kriitilised väljakutsed, millele tehnoloogilisi lahendusi oodatakse, avalikustatakse juuli esimesel nädalal. Kandideerida saab kuni augusti alguseni ning 6-kuuline kiirendi alustab 2025 jaanuarist. Taotlusi võivad esitada mistahes NATO liikmesriigis registreeritud kaksikkasutusega süvatehnoloogia ettevõtted. Lisainfo ja kandideerimine: https://www.diana.nato.int/ 

Esimese vooru ettevõte: programm on olnud meie jaoks puhas kuld!

Eelmisel aastal pääses tihedast konkurentsist DIANA kiirendisse ka üks Eesti ettevõte, Tartu idufirma GaltTec. Ettevõte toodab patenteeritud tehnoloogial põhinevaid kütuseelemente ja kütuseelemendimaterjale, mis on erakordselt väiksed ja võimsad võrreldes teiste turul olevate tehnoloogiatega. GaltTeci tegevjuhi Glen Kelpi sõnul on NATO DIANA kiirendi olnud tõeline hüppelaud ettevõtte tegevusele hoo andmisel. „Tihe, aga sisukas programm on olnud puhas kuld meiesugusele alustavale ettevõttele ning kiirtee kaitsetööstuse eripäradest aru saamiseks. Kontaktid, mis on loodud tänu programmis osalemisele, on juba avaldanud positiivset mõju meie ettevõtte äritegevusele,” ütles Kelp. 

Mullu NATO DIANA Eesti kiirendisse pääsenud Suurbritannia ettevõtte Goldilocki tegevjuhi Stephen Kinesi sõnul ei olnud nad enne NATO DIANA programmi täielikult teadvustanud oma lahenduse kaksikkasutuse potentsiaali. „Oleme osalenud erinevates tipptasemel kiirendiprogrammides, kuid DIANA-l oli ainulaadne programmi sisu mentorluse ja sidusrühmadele suunamise kvaliteedi poolest, võimaldades meil arendada oma kaksikkasutuse strateegiat ja tehnoloogiat, et see vastaks soovitud eesmärgile. Tehnopoli tiim on olnud uskumatult professionaalne, tagades, et mitte ainult meie ise ei saa programmist parimat, vaid ka kogu grupp on suutnud ühiste lahenduste leidmiseks meeskonnana töötada,” lausus Kines. Goldilock arendab patenteeritud küberturvalisuse tööriista kriitiliste varade ja andmete kaitseks. 

NATO DIANA Eesti kiirendit juhib Tehnopol Startup Inkubaator koostöös Sparkup Tartu Teaduspargi ja ärikiirendiga Startup Wise Guys. Kiirendi elluviimist Eestis rahastab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning toetavad Välisministeerium, Kaitseministeerium ja Tallinna linn. Alliansiülesesse testimiskeskuste võrgustikku annavad Eestis oma panuse TalTech, Tartu Ülikool, CR14, Kaitseväe Akadeemia, Sisekaitseakadeemia, Eesti Lennuakadeemia ja Metrosert. 

Vaata videot NATO DIANA Eesti kiirendi esimese lennu ettevõtetest!

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega