Koostöös peitub jõud: DIANA kiirendi neljas kohtumine Eestis

Koostöös peitub jõud: DIANA kiirendi neljas kohtumine Eestis

NATO DIANA Eesti kiirendi neljas kohtumine jõudis eelmisel nädalal eduka lõpuni, tuues kokku iduettevõtted sedapuhku mitte ainult Eestist kiirendist. Aprillikuu sessioon toimus koostöös NATO DIANA Taani kiirendiga, pakkudes tugevamat rahvusvahelist koostööd ja vahetut kokkupuudet kaitsevaldkonna reaalsete vajadustega. 

Sel korral ühinesid meie seitsme tiimiga (ResQuant, Telearmy, Wayren, IS-Wireless, Scaleout, Factiverse ja Microamp), kuus ettevõtet, kes osalevad DIANA kiirendis Taanis, mille tegevust juhib BioInnovation Institute Kopenhaagenis: 52North, Cogitat, Sensible Biotechnologies, Alea Quantum Technologies, CUbIQ Technologies ja Quantropi Inc. Kuigi ettevõtted on seotud konkreetsete DIANA kiirenditega, pärinevad nad eri riikidest ja esindavad väga erinevaid valdkondi. 

Nädal algas e-Estonia esitluskeskuses Tallinnas, kus toimus praktiline paneel teemal, mida kaksikkasutusega iduettevõtted ei peaks tegema. Glen Kelp (GaltTec) ja Silver Lodi (Spaceit) jagasid ausaid kogemusi oma ettevõtete arenguteekonnalt, mis lõi aluse praktilisele ja avatud arutelule kogu nädalaks. 

Pärast hommikust kohtumist ja võrgustumist liikus grupp Tartusse, kus külastati Kaitseväe Akadeemia Sõja- ja katastroofimeditsiini keskust.  

Teine ja kolmas päev keskendusid praktiliste oskuste lihvimisele. Ettevõtted osalesid intensiivsetes töötubades, mille teemadeks ning läbiviijateks olid: 

  • Pitch’i struktuur ja esitlusmaterjali loomine – Nicholas Hawtin 
  • Avaliku esinemise põhialused – Lisbeth Holdt Jørgensen 
  • Kriisikommunikatsioon ja mainekujundus – Rainer Saks 
  • Bränding ja turundus kaitsevaldkonnas – Raimond Kaljulaid 
  • Turule sisenemise strateegia kaitsevaldkonnas – Katrin Kiviselg 
  • Lugude jutustamise kunst – Gleb Maltsev 

Need sessioonid olid teadlikult mitte pelgalt teooria vaid valmistasid teeme ette nt hetkeks, mil on vaja esitleda oma lahendusi NATO lõppkasutajatele või kohandada tsiviiltehnoloogiate esitlusi julgeoleku- ja kaitsekeskkonda sobivaks. 

Üheks nädala kõrghetkeks kujunes visiit Tapa sõjaväelinnakusse, kus ettevõtted tutvustasid oma lahendusi Eesti Kaitseväele ja NATO eelpaigutatud vägede (eFP) esindajatele. Pärast ülevaadet esitasid ettevõtted kuulajatele kolmeminutilised pitch’id, mis näitasid, kuidas nende tehnoloogiad võiksid toetada nii riiklikku kui rahvusvahelist kaitsevõimet. 

Programmi rahvusvahelist haaret suurendas ka Loren Bailey NATO DIANA Kanada kiirendist COVE. See kiirendi keskendub peamiselt meretehnoloogiatele ning Bailey külastas Eestit, et tugevdada koostööd DIANA arenevas võrgustikus. 

Selline eri kiirendite koostöö – Eesti, Taani ja Kanada osalejate vahel – toob esile nii innovatsiooni kui julgeolekuprobleemide rahvusvahelise olemuse. Samuti kinnitab see NATO DIANA programmi pühendumust globaalsele koostööle ja tõhusale probleemilahendusele. 

Kui tiimid naasid programmi lõppedes Tallinnasse, jäi kõlama üks oluline mõte: koostöö on edasiviiv jõud. Tallinnas valitsev tehnoloogiline vaade ja Tartu kaitsevaldkonna kompetents moodustasid koos tugeva aluse, mis iseloomustab kogu Eesti kiirendi lähenemist. Programmi veavad ühiselt Tehnopol Startup Inkubaator ja Sparkup Tartu Teaduspark.   

Järgmisena ootab meid ees maikuine kohtumine Tallinnas, kus programmis osalejad astuvad muuhulgas üles ka Latitude59 laval ning tutvustavad oma lahendusi messialal.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega