Konkurss Ü.Pärnitsa nimelisele stipendiumile: „Kuidas teha Ülemiste City linnak targemaks?“

Teaduspargi Tehnopol koostööpartner Ülemiste City kutsub üles osalema ettevõtlusharidust toetavas Ülo Pärnitsa stipendiumifondis, mis paneb välja 10 000€ Eesti koolide tudengitele ja start-up´idele ja tudengitele, kes esitavad innovaatilised lahendused teemale „Kuidas teha Ülemiste City linnak targemaks?“. Ülo Pärnits oli AS Mainori pikaaegne eestvedaja ja Ülemiste City looja.

Konkureerida saab nii üksi, kui tiimides ja kaasata võib juhendajaid ja mentoreid. Osalema on oodatud kõik, keda targa linnaku arendus kõnetab. Ideede esitamine toimub kahes osas. Esialgset taotlust ja plaanitava töö kava oodatakse 10. aprilliks konkurssi korraldaja kontaktisiku Katrin Sulg emailile: katrin.sulg@mainor.ee. Järgmisesse vooru valitutelt oodatakse konkursitööde kirjutamist 31. oktoobriks. 
Stipendiumikonkurssi teemasid on kaks ja 1. detsembril kuulutatakse välja mõlemas teemas esitatud kolm parimat kava.

Ülemiste City linnakus kogutavatest andmetest lähtuvad uued ärivõimalused ja ärimudelid 

Tänapäeval kogub aina rohkem populaarsust nn. „asjade internet“ (IoT). Ülemiste City ootab ideid sensorvõrkude või muude targa linna lahenduste kasutamiseks, et tekitada selle abil kogutud väärtuslike andmete pealt uusi ärivõimalusi/ärimudeleid targas linnas rakendamiseks.

Töö eesmärk: Pakkuda välja (kasutades ideid, tulevikuvisoone, aga ka konkreetseid seni erinevates linnakutes/eri tegevusvaldkondades kasutatavaid näiteid):

  • Milliseid andmeid koguda Ülemiste City`s ja miks?
  • Milliseid Ülemiste City suurandmete (big data) kogumise tehnoloogilisi lahendusi, strateegiaid kasutada (olemasolevate ja/või uute analüüsivahendite kaasabil)?
  • Milliste Ülemiste City (linnakus pakutavate) lisateenuste jaoks saaks kasutada Punktis 2 nimetatud lahendusi ja strateegiaid tulevikus ja kuidas seda ellu viia?
  • Milline võiks olla kogutavate andmete (iga valdkond, tegevus eraldi) kasutuse muu majanduslik kasu?
  • Milliseid Tallinna linna jaoks olulisi andmeid võiks linnakus koguda?

Jagamismajanduse mõju Ülemiste City linnaku arengule lähiaastatel

Prognooside kohaselt on 10 aasta pärast traditsioonilise majanduse ja jagamismajanduse turuosa ja maht võrdne. Samuti on inimesed vähem huvitatud pikaajalisest rendisuhtest, asjade isiklikust omamisest. Soovitakse paindlikke lahendusi elu- ja tööruumide osas ning sellega kaasnevaid uusi teenuseid.

Töö eesmärk: Pakkuda välja (kasutades ideid, tulevikuvisoone, aga ka konkreetseid seni erinevates linnakutes/eri tegevusvaldkondades kasutatavaid näiteid) jagamismajanduses:

  • Kliendi ja pakkuja aspektist põhjendatud lahendusi Ülemiste City linnaku kogukonnale oluliste teenuste loomiseks sh. näiteks inimeselt inimesele “match making” võimalused.
  • Kuidas mõjutab jagamismajandus füüsiliselt teenuste infrastruktuuri tulenevalt: jagatud tööruumi lahendused, jagatud eluaseme lahendused, jagamismajanduse aspektist järgmise põlvkonna haridus ja jagatud akadeemiline infrastruktuur, transpordi lahendused jne.
  • Uusi ideid ühiskondlikele teenustele jagamismajanduse aspektist.
  • Hinnang jagamismajanduse mõjust Ülemiste City töö- ja eraelule 10 aasta perspektiivis.

Tööde hindamise kriteeriumid:

  • Innovatiivsus
  • Elluviimise potentsiaal
  • Lahenduse tõhusus/tasuvus (vastavus püstitatud eesmärgile)
  • Visuaalselt ja sisuliselt põnev esitlus (video, powerpoint, makett jne.)
  • Esitatud konkursitöö põhjendatus

Konkursi läbiviija Mainor AS pakub omalt poolt 1h kohtumist valitud teema ootuste lahti rääkimiseks.

Lisainfo: 
Katrin Sulg
Teenuste sisujuht, Mainor AS
katrin.sulg@mainor.ee

 

3. mail kirjutasid Tallinna Tehnikaülikool, Ülemiste City, Teaduspark Tehnopol ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor virtuaalreaalsuses alla koostöölepingu, millega neli organisatsiooni ühendavad jõud, et tõsta Eesti rahvusvahelist tuntust tehnoloogiariigina, tuua riiki suuri rahvusvahelisi ettevõtteid ning kasvatada teadus- ja arendustegevuse alast koostööd Eesti kõrgkoolide ja ettevõtete vahel.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega