Kaitsetehnoloogia eelkiirendis asub oma ideid arendama kümme iduettevõtet

Kaitsetehnoloogia eelkiirendis asub oma ideid arendama kümme iduettevõtet

Reedel, 4. aprillil, avalikustati Tapal kaitsetehnoloogia eelkiirendi esimese vooru ettevõtted. Kaitsetehnoloogia eelkiirendi on suunatud kaitsevaldkonna süvatehnoloogia idufirmadele. Eelkiirendi programmi viivad ellu Tehnopol Startup Inkubaator ja Sparkup Tartu Teaduspark. 

Eelkiirendi aitab iduettevõtetel, kelle ideed on valideeritud ja kel on olemas esmane prototüüp, arendada oma lahendusi ja testida neid reaalses keskkonnas. Programm pakub osalejatele tuge koolituse, mentorluse ja võrgustikuvõimaluste näol, valmistades neid ette ka NATO DIANA kiirendi ja Euroopa Kaitsefondi tulevasteks voorudeks.   

Kaitsetehnoloogia eelkiirendit viivad ellu Tehnopol Startup Inkubaator ja Sparkup Tartu Teaduspark – viis ettevõtet arendab oma lahendust Tallinnas, viis Tartus. 

„Töötades NATO DIANA kiirendi tiimidega näeme, et Eesti kaitsesektori ettevõtted on innovaatilised ja pealekasvu julgustamine on äärmiselt tähtis. Meie eesmärgiks on nende ettevõtete potentsiaali toetada ja aidata neil valmistuda järgmisteks olulisteks sammudeks. Kaitsevaldkonnas on tehnoloogilised lahendused väga oodatud, sest tehnoloogia areng on kiire ja see pakub uusi võimalusi nii reageerimisvõime kui ka ennetusmeetmete tõhustamiseks,” lausus Tehnopol Startup Inkubaatori juht Anne-Liisa Elbrecht.   

„Hea on näha, et Eestis on palju nutikaid tiime, kes tahavad riigi julgeolekusse panustada – alates demineerimisrobotitest kuni digitaalsete kaardilahendusteni. Programmi raames üritamegi mõelda, kuidas lahendused kõige paremini kaitsevaldkonda sobitada,” ütles Sparkup Tartu Teaduspargi juhatuse liige Pirko Konsa

Eelkiirendisse valiti:  

  • Thistle OÜ arendab ja toodab mobiilseid droonitõrjesüsteeme. 
  • Metamobilise lahendus kiirendab oluliselt käsitulirelvade laskeoskuse arengut ja muudab väljaõppe huvitavamaks, realistlikumaks ja ülevaatlikumaks. 
  • UnMarSys arendab mehitama pinnasõidukeid (USV) merealade valveks, seireks ja kaitseks. 
  • Asvel arendab iseliikuvat robotit, mis suudab miniinvasiivse operatsiooni ajal automaatselt juhtida endoskoopkaamerat. 
  • Ratel Robotics arendab modulaarset mehitamata maismaasõidukit (UGV), mis on mõeldud kaitse- ja julgeolekuvaldkonna väljakutseteks, keskendudes autonoomiale, vastupidavusele ja kiirele kohandamisele sõltuvalt ülesandest.
  • Max Joule arendab järgmise generatsiooni akukeemial põhinevaid akusüsteeme eriotstarbelistele rakendustele. 
  • Taara Robotics on spetsialiseerunud autonoomsetele koostöörobotitele ja keskkonnakaardistamisele. 
  • Falconers arendab järgmise põlvkonna kaugseire tehisintellekti ja Maa digitaliseerimise riistvara. 
  • Milmech Systems arendab kiiret, kuluefektiivset ja kaugjuhitavat demineerimisseadet, et päästa elusid konfliktipiirkondades. 
  • C2Grid loob videotest momentaalselt tehisintellektil põhinevaid 3D-olukorrateadlikkuse lahendusi. 

Eelkiirendi programm pakub osalejatele 5000 eurost grantrahastust, põhjalikku koolitusprogrammi kogenud ekspertide juhendamisel ning võimalust teha koostööd suure mentorvõrgustikuga. Programm kulmineerub demopäevaga, kus hinnatakse projektide arengut ja potentsiaali edasiseks rahvusvaheliseks laiendamiseks. 

Eelkiirendit viivad ellu Tehnopol Startup Inkubaator ja Sparkup Tartu Teaduspark. Programmi rahastab Kaitseministeerium ning toetab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega