03.05.2023
Idulugu: TAIM X Tehnopol Startup Inkubaator
Jätkub meie idulugude sari – saage palun tuttavaks Tehnopol Startup Inkubaatori mõjuettevõtete vooru järgmise osalejaga, kelleks on TAIM! TAIM loob mobiilirakendust, mis teeks algaja väikeaedniku elu võimalikult lihtsaks, juhendades teda samm-sammult köögiviljapeenra, rõduaia või rohelise aknalaua loomisel ning hooldamisel.
Rakendus soovitab, milliseid taimesorte valida, koondab kogu vajaliku info aia kohta ülevaatlikult ühte kohta ja saadab meeldetuletusi vajalike tegevuste kohta nagu kastmine, väetamine või lõikamine.
Idufirma asutajad tutvustasid nende tegemisi lähemalt.
Kuidas sündis idee luua oma startup?
Osalesime Kesk-Eesti Ettevõtlusinkubaatori korraldatud ettevõtlushäkatonil ning saime sealt julgustust, et tegemist on hea ideega, mida idufirmana realiseerida.
Mis on seni olnud suurim väljakutse/ebaõnnestumine ja suurim võit?
Meie ettevõtmine on veel nii värske, et suuremad saavutused ja läbikukkumised on kindlasti alles ees. Juba see, et TAIM nii kiiresti inkubaatorisse kasvama sai, oli tegelikult ühekorraga ootamatu võit ja katsumus.
Miks just Tehnopol Startup Inkubaator?
Et Tehnopol nägi ideel potentsiaali juba selle esimesel tutvustamisel ettevõtlushäkatonil, ei olnud kahtlust, et tuleb suurepärasest võimalusest kinni haarata. Kuna keegi meist ei ole varem idufirmandusega kokku puutunud, on kõik programmis pakutav meile ettevõtte nullist arendamisel üliväärtuslik.
Kus näete oma startupi 1 aasta pärast? Ja kus 5 aasta pärast?
Järgmise aiandushooaja alguseks loodame saada valmis rakenduse esimese lihtsamate funktsioonidega versiooni. Ideid edasiarendusteks on nii ohtralt, et viie aasta pärast võib ette kujutada kõige erinevamaid stsenaariume – sordiseemneid ja aednikuteenust vahendavast ettevõttest aiandushuviliste sotsiaalmeediaplatvormini.
Kes on järgmine Eesti ükssarvik?
Miks mitte Complok. Raha ja selle usaldusväärsus, rahaga seotud teadmised ning valikute turvalisus on alati olulised olnud.
Milliseid raamatuid/podcaste/väljaandeid ja oma valdkonna tegijaid jälgite ning soovitaksite ka teistele alustavatele iduettevõtjatele?
Kõikvõimalikku infot on rohkelt ja alustaval iduettevõtjal on palju, millega tutvuda, mida läbi töötada ja endale selgeks teha. Päris palju vajalikku infot saab koolitustelt ning abiks on ka mentorid. Kuna meie äpp on aiandusteemaline, siis temaatilised veebilehed aitavad sihti silme ees hoida.
Kahtlemata on inspireerivad Grünfini asutajad Triin Hertmann ja Karin Nemec.
Simon Sineki lühikesed Youtube’i videod sobivad hästi inimesele, kellele klassikalised motivatsioonikõnelejad tunduvad ülepakutud.
Kui istuksite laua taga Elon Muski, Mark Zuckerbergi ja Steve Jobsiga, siis mida neilt küsiksite?
Mis on see kõige olulisem küsimus, millele “jah” vastates igal juhul oma ideega edasi liikuda? Kas nad usuvad, et oskus ise endale toitu kasvatada muudab maailma?
TAIM-e tegemistel saab silma peal hoida Instagramis ja Facebookis.
Tehnopol Startup Inkubaatori idulugude sari tutvustab programmi pääsenud ettevõtteid, kelle kasvus näeme tugevat potentsiaali ja kelle ettevõtmistel tasub silma peal hoida. Idulugude sarja lood leiad siit.