Eestlaste meditsiinitarkvara nüüd kasutusel Saksamaa tervisesüsteemis

Eestlaste meditsiinitarkvara nüüd kasutusel Saksamaa tervisesüsteemis

Eesti meditsiinitarkvara ja Connected Health klastri liige Dermtest pakub digitaalseid tööriistu nahaga seotud haiguste käsitlemiseks. Ettevõte jõudis märgilise tähiseni, käivitades Eestiski kasutatava kahtlase sünnimärgi kontrolli teenuse Saksamaa tervishoiusüsteemis, rahastatuna riikliku kindlustuse poolt. Lepingud on sõlmitud partnerkliinikutega neljas Saksamaa linnas ning esimesed patsiendid on teenust kasutanud.

Ühe Saksamaa riikliku ravikindlustuse ja mitme erakindlustuse kliendid saavad nüüd Dermtesti sünnimärgi kontrolli teenust kasutada kindlustuse poolt rahastatuna. Kindlustus BKK-VBU, mille peamine tegevuspiirkond on Berliini piirkonnas, tasub nüüd Dermtesti tarkvara kaudu tehtud nahavähi varase avastamise teenuse eest.

„Saksamaa turule jõudmisele on eelnenud pikk ja põhjalik töö, mille ettevalmistus kestis mitu aastat,“ kommenteeris arengut Dermtesti juht ja kaasasutaja Priit Kruus. „Kõigile on teada, et digitervise lahenduste teise riiki viimine on ajamahukas ning keeruline. Seda enam on hea meel, et oleme suutnud tõestada teenuse olulisust, leidnud usaldusväärsed partnerid ning järjekindla tööga järgmise teetähiseni jõudnud,“ lisas Kruus.

Esimese Eesti tervisetehnoloogia ettevõttena 83-miljoni elanikuga Euroopa suurimasse tervisesüsteemi sisenemine on sellevõrra olulisem, et Saksamaa on ise väga tugeva tervisetehnoloogia tööstusega riik. „Dermtest ei ole Eesti start-up-maastiku terminites verivärske ettevõte, kuid Saksamaa ja tervishoiu skaalal oleme veel väga noored. Sihtriigist on tulnud 100-aasta vanuseid tervisetehnoloogia ettevõtteid, mis valitsevad oma turusegmente siiani – teatakse, et suure mõjuga asja ehitamine võtab aega,“ rääkis Kruus. Samuti on tegemist riigiga, kus igal aastal sureb 3000 inimest melanoomi tõttu – seda ja palju rohkemgi soovitakse eksporditud teenuse abil parandada.

Koostöö nii dermatoloogide kui ka perearstidega

Dermtesti Saksamaa haru juhib meditsiiniteaduste kraadiga, kuid karjäärivaliku tehnoloogiasektori kasuks teinud Dr med Christian Koop. „Nüüd hakkab suurem töö pihta ning tuleb liita uusi partner-kliinikuid ning kaasata veel kindlustusi juurde. Seejärel paneme käiku uusi kaugteenuseid, millest mitmed juba Eestis kasutusel ning laiendame võrgustikku,“ selgitas Koop edasisi plaane. „Oleme ehitanud üles koostöö nii üleriigilise dermatoloogide kui ka perearstide seltsiga ning teiste valdkondlike võtmeorganisatsioonidega. See on oluline, et jõuda lõpuks kogu riiki katva teenuseni,“ täpsustas Koop tegevuspõhimõtteid.

Tervishoius peab lisaks tehnoloogiale ja teenusepakkumisele ehitama pidevalt partnerlusi ja osalema aktiivselt teaduses. Hiljuti aitas Dermtest käivitada Saksamaa Dermatoloogide Seltsi koostööplatvormi DigiDermaCampus, mille eesmärk on digitaalse dermatoloogia innovatsiooni veelgi soodustada. Lisaks on Dermtesti andmete põhjal valminud maailma suurim teadusuuring teledermatoskoopia täpsusest, mis avaldatakse peatselt valdkondlikus teadusajakirjas.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega