19.04.2021
Kaks eesti ema lõid turvalise rakenduse peremälestuste talletamiseks
Graspic sai alguse paar aastat tagasi, mil kaks tegusat eesti ema – Triinu Epler ja Gerta Sarv – leidsid, et nende elust on puudu mugav rakendus peremälestuste kogumiseks. Oma teekonnal on nad osalenud mitmetes inkubaatorites, kiirendites ja jõudnud Ajujahi top30 hulka. Täna on Graspic valmis hoiustama kõikide perede erilisi mälestusi.
Asutajate Triinu Epleri ja Gerta Sarve eesmärk oli luua turvaline alternatiiv sotsiaalmeediale ja pilvealbumitele. Soovist mugavalt laste lapsepõlve talletada sündis Graspic. Graspic on mobiilirakendus peremälestuste kogumiseks ja salvestamiseks. Lisaks sellele leiab rakendusest põnevaid ideid perega ajaveetmiseks, saab jälgida lapse kasvamist ja seda koos terve perega. “Praegusel ajal tajuvad ilmselt kõik pered viiruskriisi tõttu eraldatust. Vanavanemad elavad kaugel ja neid soovitakse hoida. Paljud pered ei näe ka piiri taha jäänud isasid. Graspicuga saavad kõik lapse elus olulisel kohal olevad inimesed lapse kasvamist jälgida ja ka ise hetki lisada,” räägib Sarv. Graspicu missiooniks on perekondade ühendamine. Kogu Graspicu tiim peab oluliseks perega koos veedetud aega – see on oluline terveteks peresuheteks ja lapse arenemiseks. Ühiselt mälestuste kogumine ja hiljem nende meenutamine loob lapsega tugeva sideme ja hetked, mis on tal meeles ka täiskasvanuna.
Asutajate Triinu Epleri ja Gerta Sarve eesmärk Graspicuga on harida lapsevanemaid internetiohtudest ja pakkuda turvalist alternatiivi suurtele sotsiaalmeedia hiidudele. Graspicus on lapse pildid ja info kaitstud. Lapse profiili näevad ja saavad muuta vaid lapsevanema kutsutud inimesed. Nii võib lapsevanem kindel olla, et lapse infot näevad ainult lähedased. Pilte ja videoid rakendusest alla laadida saab ainult profiili administraator, kes on üldjuhul lapsevanem. Seega ei ole erinevalt sotsiaalmeediast võimalik peale lapsevanema kellelgi teisel pilte omavoliliselt edasi jagada. “Oma rakenduse ja sõnumitega astume teatud mõttes suurte sotsiaalmeedia platvormide, nagu Facebook, vastu. Väga palju jõuab sotsiaalmeediasse jutte ja pilte lastest, mis sinna tegelikult ei kuulu. Hiljem tekitavad need pildid peresiseseid pingeid, rikuvad lapse õigust privaatsusele ja halvemal juhul satuvad kurategijate kätte,” sõnas Graspicu tegevjuht Triinu Epler.
Graspicusse saab salvestada laste erilised momendid esimeste hetkede näol. Nii proovib ettevõte hoiduda liigsest digiprügist. Pilvealbumitesse ja sotsiaalmeediasse laetakse iga päev miljoneid pilte, millest enamik unustusse vajub. Graspicus tuleb lapsevanemal iga hetke kohta välja valida üks pilt või video. Sel viisil on hiljem lihtne ka fotosid ilmutada – need on juba sorteeritud.
Graspic OÜ jõudis oma ideega 2019. aastal Ajujahi – Eesti suurima ettevõtluskonkursi – top 30. hulka. Sellest ajast alates on asutajad laste kõrvalt ideega tegelenud ja arendanud oma esimest versiooni. 2021 liituti Startup inkubaatoriga, mis on asutajate sõnul toonud palju väärtuslikke inimesi, kes on aidanud nõrku kohti täiustada. Tiim on saanud parema arusaama, kuidas peaks turundusele lähenema ja kui on tekkinud vajadus know-how osas, siis on leitud mingi lahendus, kuidas edasi liikuda ja see know-how omandada. Tänu sellele toetusele on asutajate sõnul tiim kõvasti rohkem motiveeritud, fokusseeritud ja tuntakse, et jõutakse eesmärgi poole kiiremini!
Tutvu rakendusega siin!