Tallinn toetab ettevõtteid 145 000 euroga: fookuses on nutikas linnaruum ja eksport Saksamaale

Tallinn toetab ettevõtteid 145 000 euroga: fookuses on nutikas linnaruum ja eksport Saksamaale

Innovatsioonifoorumil MELT kuulutati juba kuuendat korda välja Tallinnovationi konkurss. Tallinna linna ning teadus- ja ärilinnaku Tehnopol koostöös toimuva innovatsioonikonkursi eesmärgiks on leida targa linna lahendusi, mis muudavad linna teenuseid ja keskkonda mugavamaks nii ettevõtete, elanike kui külaliste jaoks. Esmakordselt on sel aastal lisandunud ka eksporditoetus ettevõtetele ja võimalus testida oma lahendusi Saksamaal. 

Innovatsioonikonkursiga võtab Tallinn kasutusele nüüdisaegsed targa linna lahendused, mis muudavad linnaruumi kaasaegsemaks, inimsõbralikumaks, säästlikumaks ja kaasavamaks. Konkurss elavdab linna ja tehnoloogiaettevõtete koostööd, luues võimalusi uudsete riistvarapõhiste toodete ja teenuste testimiseks, kasutamiseks ning arendamiseks. 

Lisaks testimisele näeb ka Tallinna linn vajadust toetada alustavaid ettevõtteid eksporditoetusega, mistõttu on konkursi toetussummast võimalik läbi viia testimisega seotud tegevusi välisriikides. Tallinn teeb sel aastal esmakordselt koostööd Saksamaal asuva Heidelbergi linnaga, kuhu kuni kahel Eesti ettevõttel on võimalik minna oma lahendusi testima. Heidelberg toetab Eesti ettevõtteid lisaks 15 000-eurose testimisfondi ulatuses. 

Tallinna ettevõtluse valdkonna abilinnapea Margot Roose sõnul on Tallinnovation Tallinna kui targa linna julgus ja valmisolek teha koostööd ettevõtetega, et tuua uuenduslikud lahendused inimeste igapäevaellu. „Eesmärk on arendada linna, mis on avatud ideedele, toetab ettevõtlust ja loob väärtust nii siin kui piiri taga. Koostöö Heidelbergi linnaga annab Eesti ettevõtetele võimaluse viia oma lahendused rahvusvahelisele areenile – just selline partnerlus on tulevikulinna vundament,“ sõnas Roose.

Tehnopol on ettevõtetele testlinnaku võimalust pakkunud kümmekond aastat. See annab alustavatele ja kasvavatele ettevõtetele „päris kliendi“ kogemuse võimalikult kiiresti ning lubab katsetada enda loodavaid tehnoloogilisi lahendusi väga varajases faasis. Eesti kontekstis pole sugugi palju selliseid kohti, kus ettevõte saab oma asukoha lähistel testida enda arendatud toodet või teenust.  

Tehnopoli äriarendusjuht Martin Goroško ütles, et hea meel on näha, et lisaks testimisvõimaluse pakkumisele panustab linn ka ettevõtete ekspordivõimekuse tõstmisse. „Tallinnovation ei ole enam ammu ainult kohalike testimiste platvorm – näeme järjest enam ettevõtteid, kes soovivad oma lahendustega ka välisturule minna. Seetõttu on eriti rõõmustav, et saame sel aastal esmakordselt pakkuda testimisvõimalust ka Saksamaal Heidelbergis. See avab ettevõtetele reaalseid koostöövõimalusi ja aitab viia Eesti nutikaid lahendusi rahvusvahelisele areenile. Usun, et ekspordivõimaluse ja kohaliku testimise kombinatsioon annab ettevõtetele võimsa tõuke edasiseks kasvuks,“ lausus Goroško. Tema sõnul ühtib see Tehnopoli eesmärgiga toetada maailma muutvat tehnoloogiaettevõtlust ja innovatsiooni. 

Innovatsioonikonkursile on oodatud Tallinnasse registreeritud ettevõtted. Ettevõtete vahel läheb sel aastal jagamisele kuni 145 000 eurot. Varasemalt on konkursilt rahastuse saanud GScan, TrackDeep, BiKeep, VOK Bikes (pildil), iBiot/Cleanhand, KrattWorks, R8 Technologies, Solintel, Teede Tehnokeskus, WiseParker (LainePoiss), Rexplorer, Fusebox, Aiotex, 10Lines, Ringo Eco, Koduandur, FudLoop, Thinnect, FOB Solutions, Digilogistika Keskus ja MyGames. 

Kandideerimine on avatud kuni 25. maini.  

Konkursi kohta saab põhjalikumalt lugeda ja taotlusi esitada siin veebilehel.

Meie partnerid

Ole kursis põnevate innovatsiooniuudistega