13.01.2025
CERNi hanked pakuvad ärivõimalusi erineva taustaga ettevõtetele
Euroopa Tuumauuringute Organisatsioon (CERN) on üks maailma suurimatest teadusuuringute keskustest, mille toimimiseks on vaja suurt hulka erinevaid tooteid ja teenuseid alates lihtsatest igapäevastest tugiteenustest kuni kõrgtehnoloogiliste komponentideni. CERNi laiahaardeline tegevus pakub ärivõimalusi erineva taustaga ettevõtetele ning läbi hangetel osalemise on need võimalused avatud ka Eesti ettevõtetele.
„Eesti on alates 2024. aastast CERNi täisliige ja see pakub ühtlasi ka suuremaid võimalusi meie ettevõtetele CERNi hangetes osalemisel,“ tõi esile Tehnopoli projektijuht Katrin Senkevitš.
6. veebruaril toimub veebiseminar, mille peamine eesmärk on anda infot, kuidas tulemuslikult osaleda CERNi hangetel. Seminaril saab ülevaate CERNi hankeprotsessist ja ekspertnõu, kuidas kohandada ettevõtte pakkumine just CERNi vajadustele vastavaks. Lisaks antakse teavet 2025. aasta hangete kohta.
CERNi hanked hõlmavad väga palju erinevaid valdkondi, näiteks:
- Jahutus ja ventilatsioon, krüotehnika
- Elektritehnika, magnetid
- Elektroonika, raadioseadmed
- Mehhaanika, toormaterjalid
- Sensorid, detektorid, häiresüsteemid, optika, fotoonika
- Infotehnoloogia
- Ehitustööd
- Kohapealsed ja kaugteenused
Lisaks on veebiseminaril võimalus kuulda kogemuslugusid CERNiga koostööd tegevatelt ettevõtetelt. Hangetel osalemise protsessist ja koostööst räägivad Go Virtual Nordic AB (Rootsi) ja Interconnect Product Assembly AS (Eesti) esindajad.
Ühtlasi on seminaril võimalus esitada küsimusi CERNi esindajatele ning vajadusel leppida kokku ka edasisi kohtumisi.
6. veebruaril toimuvale ingliskeelsele veebiseminarile „How to do business with CERN?“ saad registreeruda siin.
Veebiseminar toimub INGOs projekti raames. Projekti eesmärgiks on aidata väikese ja keskmise suurusega ettevõtetel avastada uusi võimalusi koostööks rahvusvaheliste valitsusväliste organisatsioonide ja valitsusvaheliste organisatsioonidega (nt ÜRO, Punane Rist, IMF, CERN, Aasia Arengupank jt).
3,5-aastast projekti rahastab Kesk-Läänemere Interreg programm 2021-2027.