Tarkvaraliste meditsiiniseadmete koolitusseeria
Koostöös Tervisekassa, Terviseameti ning EASi ja KredExi ühendasutusega korraldasime märts kuni mai 2024 seeria koolitusi, mis toetasid ettevõtteid tarkvaralise meditsiiniseadme taotlemise teekonnal. andes ettevõtetele praktilisi teadmisi protsessis orienteerumiseks ning pakkudes tuge võrgustiku ja rahvusvaheliste kontaktide näol.
20. märtsil 2024 toimunud esimesel koolitusel selgitati meditsiiniseadme definitsiooni ja selle määratlemist. Üritusel esinesid EAS-i ja Kredexi ühendasutuse tervisetehnoloogia ja -teenuste valdkonna juht Kristiina Sepp, Terviseameti meditsiiniseadmete osakonna juht Piret Põiklik ning Tervisekassa innovatsioonispetsialist Kristin Kuusk.
Loe koolituse kokkuvõtvat postitust siit.
3. aprillil 2024 arutleti meditsiiniseadmete kohta käivate nõuete, vastavuse ja regulatsioonide üle. Valdkonna kompleksust ja täpseid nõudeid selgitas Soraineni nõunik ja vandeadvokaat Lise-Lotte Lääne. Kohtumise lõpetas põnev arutelu Better Medicine asutaja ja tegevjuhi Priit Salumaa ning Claivo asutaja ja tegevjuhi Mart Luidega, kes tutvustasid oma praktilist kogemust erinevate regulatsioonide mõjust tehisintellektil põhineva meditsiiniseadme loomisel.
Vaata koolituse salvestust, vajutades ülevalpool olevale pildile.
8. mail 2024 selgitati täpsemalt tarkvaralise meditsiiniseadme sertifikaadi taotlemise protsessi ning saadaolevat tugivõrgustikku. Koolitust juhtis kvaliteedijuht ja konsultant Helen Lepa.Oma kogemusi jagasid Kai Siinmaa ettevõttest Baltic HC Solutions, Siim Nahkur ettevõttest Synbase ning Inga Moreva ettevõttest Bait Partner.
Vaata koolituse salvestust, vajutades ülevalpool olevale pildile.
15. mail 2024 toimunud koolituse eesmärgiks oli tutvustada sektori pakutavaid koostöö võimalusi nii kohalikul kui rahvusvahelisel tasandil. Eestis pakutavaid võimalusi tutvustasid Accelerate Estonia, Ettevõtluse ja Innovatsiooni SA ja Tervisekassa. Nii keerulise ja uudse valdkonna puhul on kindlasti on oluline õppida teiste riikide kogemustest. Fabrizio Giannotta, kes on meditsiiniseadmete ekspert Euroopa kõige esimeses inkubaatoris ehk WSL inkubaatoris Belgias, tutvustas rahvusvahelisi toetusmeetmeid ja võimalusi ka neile ettevõtetele, kes ei paikne Belgias.
Töötoa lõpetas põnev paneeldiskussioon, mida juhtis vandeadvokaat ning tervishoiu valdkonna juht TGS Baltic Eestis, Ingeri Luik-Tamme.
Vaata koolituse salvestust, vajutades ülevalpool olevale pildile.