01.07.2021
Sorainen: mõjutame maailma, kasutades oma õigusalaseid teadmisi
Sorainen on rahvusvaheline advokaadibüroo, mille kontorid Eestis, Lätis, Leedus ja Valgevenes töötavad ühtse tervikuna. Oleme partneriks kohalikele ja rahvusvahelistele ettevõtetele, et viia ellu oma peamist eesmärki – aidata klientidel olla oma äris edukas – ning kasvatada seeläbi üldist jõukust ja heaolu Balti riikides ja Valgevenes. Anname mitmekülgset õigus- ja maksunõu, sealhulgas loodusteaduste ja tervishoiu valdkonnas.
Juhtiv õigusnõu andja loodusteaduste ja tervishoiu valdkonnas
Farmaatsiateadmiste ja õigusalaste oskuste kombineerimisega on Sorainen aidanud kaasa mitmete loodusteaduste ja tervishoiu valdkonna ettevõtete toimimisele. Patendivaidlustest keerukate äritegevuse ümberkorraldamisteni. Patsientidele kättesaadavate ravimite süsteemi ülevaatamisest ja analüüsimisest piiriülese järelevalve-, konkurentsi- ja vastavusnõuete teemal nõustamiseni. Suurte ja väikeste farmaatsiaettevõtete esindamisest riigiasutustega suhtlemisel kuni suurte üleriiklike projektide, nagu ravimite ehtsuse kontrolli süsteemide rakendamine, toetamiseni. Sorainen pakub rahvusvahelisele tasemele ja ülemaailmsete ettevõtete ootustele vastavat teenust ning rakendab riskijuhtimissüsteemi, mis vastab ka kõige rangematele nõuetele.
„Keerukates ja spetsiifilistes kaasustes läheb üha enam vaja erialast õigusabi. Regionaalsete loodusteadustele ja tervishoiule spetsialiseerunud meeskondade olemasolu võimaldab meie juristidel ja advokaatidel omandada vajalikul tasemel teadmisi. Meeskonda kuulumine on privileeg ja igapäevane motivatsioon,“ rõhutab Sorainen Eesti meditsiini ja tervishoiusektori nõustamisvaldkonna juht Lise-Lotte Lääne.
Tervisevaldkonna innovatsiooni toetamine tasuta (pro bono) õigusabi pakkudes
Eelmisel aastal lükkasime käima programmi Shared Mission, mille raames anname igal aastal 100 000 euro väärtuses tasuta õigus- ja maksunõu. Aastal 2021 pühendume füüsilisele ja vaimsele tervisele. Sorainen eelistab toetada häid algatusi, mis aitavad paremini toime tulla koroonapandeemia kahjulike mõjudega. Selleaastaste edukate kandideerijate seas on põgenike, kodutute, vaimse tervise ja jäätmete vähendamisega tegelevaid vabaühendusi ning mitmeid terviseteemadega tegelevaid idufirmasid, nagu tervishoiutöötajatele veebiplatvorme loovad või vähi sõeluuringuid pakkuvad ettevõtted. Varem toetatud algatuste hulka kuuluvad järgmised.
- Selfdiagnostics – molekulaardiagnostika veebikeskkond, mis võimaldab välja töötada erinevaid meditsiinilisi teste. Nõustasime ühinemise ja ülevõtmise küsimustes.
- Mano Daktaras – portaal arstivastuvõttude leidmiseks ja vastuvõtuaegade broneerimiseks. Nõustasime telemeditsiini reguleerimise ja GDPRi küsimustes, kui nad arendasid kaugvastuvõttude infosüsteemi.
- Terappio – psühholoogilise nõustamise veebikeskkond. Nõustasime lepingu koostamise, maksustamismudeli ja GDPRi küsimustes.
- E-greitoji – veebikeskkond, mille kaudu tegelevad arstid vabatahtlikena haigete või isolatsioonis viibivate patsientidega. Nõustasime telemeditsiini reguleerimise küsimustes.
- Mindletic – ülemaailmse psühholoogilise abi pakkumiseks loodud mobiilirakendus. Nõustasime tarbijakaitse, regulatsioonide ja andmekaitse küsimustes.
Teadmiste jagamine Connected Health klastris
„Loodusteaduste ja tervishoiu valdkonna õigusprobleemidele spetsialiseerumisega soovime toetada Eesti tervisesüsteemi arengut laiemas mõttes. Korduvad kohtumised ja koostöö klastri ning selle liikmetega viisid mõtteni nendega ka ise liituda ja jagada oma õigusteadmisi klastri kaudu suuremale kuulajaskonnale,“ selgitab Lääne.
„Õigusprobleemide lahendamine tervishoius on sageli elutähtis küsimus. Seega on vaja vaadata seda suurt ja tundlikku pilti tervikuna ning enamikul juhtudest ei piisa parima lahenduse leidmiseks vaid õigusteadmistest,“ rõhutab Lise-Lotte Lääne.