05.09.2023
Tervisetehnoloogiate teaduskiirendis lõpetas teine lend
Tervisetehnoloogiate teaduskiirendi teine lend alustas 2022. aasta sügisel ning lõpetas käesoleva aasta juulis. Teaduskiirendit viivad ellu teadus- ja ärilinnak Tehnopol koostöös Tartu Teaduspargi, Tartu Ülikooli ning TalTechiga.
Teaduskiirendis osalevate tiimide eesmärgiks oli tehnoloogilise valmiduse tõstmine ja äriliste eesmärkide progress. Üheksa kuud kestnud programmi jooksul said ettevõtted:
- Tuge Eesti parimatelt ärimentoritelt
- Koolitusi (nt toote/teenuse innovaatilisuse ja selle väärtuspakkumise, tehnoloogia kaardistamise, toote/teenuse turupotentsiaali ning selle eskaleeritavuse, investorvalmiduse ja rahvusvahelise müügi teemal)
- Prototüüpida koos ülikoolidega
- Investorkohtumisi
- Osaleda ärifestivalidel ja messidel (nt Latitude59)
Kokku osales teaduskiirendi teises lennus üheksa tiimi: Claivo, EsaDres, HeBa Clinic, Augmental, Kekoa, Raw Edge, Silklytics, TheraSync, Vectiopep. Nelja tiimiga töötasid Tehnopoli mentorid – meie äriarendusjuht Martin Goroško oli mentoriks Augmentalile; Tehnopol Startup Inkubaatori juht Kadri Tammai oli mentoriks Raw Edge’ile ja endine tervisetehnoloogia valdkonnajuht Piret Hirv oli mentoriks TheraSyncile ning HeBa Clinicule. Ülejäänud tiimidega toimetasid mentorid Tartu Teaduspargist ja Tartu Ülikoolist.
Tehnopoli juhendatud tiimidest lähemalt:
Augmental arendab AI-põhist tarkvara füsioteraapia valdkonnas, et aidata visualiseerida patsientide liikumist ja ravi edenemist.
Raw Edge arendab fermenteeritud probiootilisi jooke – miljardite heade bakteritega ülimadala kalorsusega jooke.
TheraSync arendab digitaalset patsiendikeskset tugiplatvormi, mis liidestab tervishoiuteenuste osutajad patsiendi tugivõrgustikuga patsiendi seisundist ja raviteekonnast lähtuvalt.
HeBa Clinic arendab personaliseeritud vaimse tervise juhtimise lahendust, mis leiab tööealistele inimestele nende isiksuse eripärade, individuaalse töökonteksti ja personaalsete eelistuste põhjal sobiva vaimse tervise lahenduse.
Tervisetehnoloogiate teaduskiirendi ellukutsumise kohta saab lähemalt lugeda siit!
Teenuseid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist „Startup Estonia“ programmi (nr EU60971) raames.