17.02.2023
Tervisetehnoloogiate teaduskiirendis lõpetas esimene lend
Tervisetehnoloogiate teaduskiirendi esimene lend alustas eelmise aasta juunis. Selle aasta veebruaris toimus esimese lennu viimane paneel, kus vaadati üle lõpphindamine ja tehti kokkuvõtteid. Teaduskiirendi viisid läbi Tehnopol koostöös Tartu Teaduspargi, Tartu Ülikooli ja TalTechiga.
Teaduskiirendis osalevate tiimide eesmärgiks oli tehnoloogilise valmiduse tõstmine ja äriliste eesmärkide progress. Üheksa kuud kestnud programmi jooksul said ettevõtted:
- Tuge Eesti parimatelt ärimentoritelt
- Koolitusi (nt toote/teenuse innovaatilisuse ja selle väärtuspakkumise, tehnoloogia kaardistamise, toote/teenuse turupotentsiaali ning selle eskaleeritavuse, investorvalmiduse ja rahvusvahelise müügi teemal)
- Prototüüpida koos ülikoolidega
- Investorkohtumisi
- Osaleda ärifestivalidel ja messidel (nt sTARTUp Day)
Kokku osales teaduskiirendi esimeses lennus viis tiimi: Drug Hunter, Gearbox Biosciences, Menken Trials, Softrobot, Äio Tech. Kahel tiimil oli Tehnopoli mentor – meie äriarendusjuht Martin Goroško oli mentoriks Äio Techile ja Startup Inkubaatori juht Kadri Tammai oli mentoriks Drug Hunterile. Ülejäänud tiimidega toimetasid mentorid Tartu Teaduspargist ja Tartu Ülikoolist.
Äio Tech on 2022. aastal loodud biotehnoloogia startup, mille asutajateks on Petri-Jaan Lahtvee ja Nemailla Bonturi. Äio Techi unikaalsus seisneb tehnoloogias, kus mikroorganisme kasvatatakse puidu- ja toiduainetööstuse jääkidel ning saadav biomass on rasvade ja õlide rikas. Äio Tech kaasas hiljuti miljon eurot alternatiivsete õlide ja rasvade arendamiseks.
Drug Hunter arendab maailmas esimest uimastite kiiranalüsaatorit, mis annab kohese vastuse testitava sülje põhjal. Drug Hunteri lahendus on mõeldud nii politseile, tollile, vanglatele, lennujaamadele, haiglatele, kohtulaboritele jne. Tervisekiirendi raames keskendus arendustöö kiirkatalüsaatori kasutamiseks vajalike ühekordsete viaalide arendusele.
Teaduskiirendi teine lend alustas 2022. aasta sügisel ning lõpetab käesoleva aasta juulis.
Tervisetehnoloogiate teaduskiirendi ellukutsumise kohta saab lähemalt lugeda siit!
Teenuseid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist „Startup Estonia“ programmi (nr EU60971) raames.