09.11.2022
Idulugu: Glam.Rent X Tehnopol Startup Inkubaator
Tehnopol Startup Inkubaatori kasvuprogrammis osaleb Glam.Rent, mis aitab inimestel vähem tarbida ning omada, luues võimaluse tunda end glamuurselt ja eksklusiivselt ilma ehteid ning aksessuaare omamata, vaid hoopis neid rentides.
Glam.Rendi eesmärgiks on panna inimesi end tundma stiilselt ja unikaalselt, mistõttu püüavad nad oma platvormile koondada võimalikult paljude ehetekunstnike autoriehteid ning ainulaadseid kollektsioone, mida inimesed saaks endale vajalikuks sündmuseks või kohtumiseks laenutada. Saame nendega lähemalt tuttavaks!
Kuidas sündis idee luua oma startup?
Glam.Rendi tiimi kuulub neli täiesti erineva tausta ning profiiliga inimest, kuid meid ühendab fakt, et kohtusime Kuressaare Ametikooli tarkvara eriala õpingutel. Kuigi idee oma olemuselt on juba rohkem kui 10 aastat vana, siis selle idee formuleerisime avalikult alles selle aasta veebruaris, kui tahtsime tiimina end proovile panna ühel Saaremaa kohalikul häkatonil. Tiimi sünergia ja koostöö oli niivõrd hea, mistõttu saigi alguse Glam.Rent kui startup.
Mis on seni olnud suurim väljakutse/ebaõnnestumine ja suurim võit?
Otsustasime tiimiga juba alguses, et võtame kogu seda teekonda kui võimalust areneda, õppida ja ammutada uusi teadmisi, kuidas ühe startupi loomine üldse käib. Sellest tulenevalt on iga päev omaette põnev väljakutse. Hindame igat väiksematki tunnustust, mis meile tiimina on osutunud, seega võitudeks peame osalemispääset 2022. a sTARTUp Day pitching‘u lavale, mille saime osaledes märtsis Tulevikumood häkatonil. sTARTUp Dayl saime ka Tallinna Loomeinkubaatori eriauhinna erasessioonide ning konsultatsioonide näol. Samuti leiame, et väga väärt võit oli võimalus osaleda Saaremaa rohehäkatoni 3-kuulises mentorprogrammis 2022. aasta kevadel ning vähem tähtsamaks ei pea me ka praegu Tehnopoli Startup Inkubaatorisse pääsemist.
Miks just Tehnopol Startup Inkubaator?
Leiame, et Tehnopoli Startup Inkubaator annab startupile kvaliteedimärgi ning usalduskrediidi. Lisaboonuseks on muidugi Tehnopoli poolt tulenev tohutu kontaktvõrgustik, tipptasemel mentorid, ülikasulikud koolitused, töötoad ja võimalus tutvuda teiste ägedate inimeste ning nende hullumeelsete (heas mõttes!) ideedega.
Kus näete oma startupi 1 aasta pärast? Ja kus 5 aasta pärast?
Kuna Eesti on meie testturg, siis soovime juba 1 aastaga tõsta eestlaste teadlikkust selles osas, et ka Eestis on võimalik ehteid ning aksessuaare laenutada. Kuna sellist teenust ei pakuta Balti- ega Põhjamaades, siis 5 aasta pärast oleme laienenud ka nendele turgudele, pakkudes rentimiseks igas riigis nende endi tippdisainerite loomingut.
Kes on järgmine Eesti ükssarvik?
Ühegi ükssarviku teekond ei ole kiire ning sünni üleöö. Selle taga on tegelikult aastatepikkune pühendumine, töö ja vaev – olles nüüd ise siin kasvuprogrammis, saame aru, kui ränkraske töö tegelikult siin taga on. Seetõttu on väga keeruline ennustada, milline Eestis tegutsevast ettevõttest võiks selle tiitli endale järgmisena saada. Küll aga oleme kindlad, et see ükssarvik siit Eestist jälle millalgi tuleb ega jää kohe kindlasti viimaseks.
Milliseid raamatuid/podcaste/väljaandeid ja oma valdkonna tegijaid jälgite ning soovitaksite ka teistele alustavatele iduettevõtjatele?
Rääkidest podcastidest, siis kindlasti tahaks välja tuua podcasti “Restart”, sest see keskendub erinevatele idufirmadele ja nende lugudele, annab aimu, kuidas üldse üks startup töötab ja lisaks jutustatakse ausalt ning siiralt ka ebaõnnestumistest.
Erinevad häkatonid ja konkursid on alati edasiviiv jõud, nt “Ajujaht”, kus saab kätt hoida pulsil ideest kuni raha kaasamiseni.
Raamatutest tooks välja Eric Ries “The Lean Startup”, mis annab väga põhjalikud algteadmised.
Aga kõige rohkem soovitaks osa võtta erinevatest iduettevõtete üritustest (Latitude 59, sTARTUp Day) ja kohtuda võimalikult paljude idufirmade, investorite ning mentoritega. Niiviisi saab otse vahetult küsida erinevate osapoolte käest, kuidas nad on hakkama saanud teatud murede ja probleemidega. Mõni pealtnäha tühine kohtumine võib anda olulise pusletüki, mida sul just täpselt vaja on.
Kui istuksite laua taga Elon Muski, Mark Zuckerbergi ja Steve Jobsiga, siis mida neilt küsiksite?
Kui meil õnnestuks nende meestega maha istuda, siis kohe kindlasti uuriks nende käest: mida nad soovitaksid kindlasti vältida ühe ettevõtte loomisprotsessi juures? Millele algusfaasis kõige enam fokusseerida ning keskenduda? Mida peavad nad oma suurimaks õppetunniks ettevõtte loomisel?
Tehnopol Startup Inkubaatori idulugude sari tutvustab programmi pääsenud ettevõtteid, kelle kasvus näeme tugevat potentsiaali ja kelle ettevõtmistel tasub silma peal hoida. Idulugude sarja lood leiad siit.